Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Hakkımızda

Fiziksel Olanaklar


Modern eğitim yaklaşımları, uygulamaları ve öğrenci ihtiyaçlarının tamamı düşünülerek tasarlanan okul binası içinde dersliklerin yanı sıra; Matematik ve Fen etkinlikleri için GEMS Atölyesi, İngilizce ve Bilgisayar Laboratuvarları, Müzik, Oyun ve Drama Odası, Seramik ve Resim Atölyesi, Bale Odası, Oyun Parkı, Park Oyuncakları, Kum Havuzu, Spor Salonu, Kapalı Yüzme Havuzu, Kütüphane, Konferans Salonu, Görüşme Odaları, Revir, Mutfak ve Yemekhane bulunmaktadır.

Yerleşkemizde bulunan binalar, İTÜ Afet Yönetim Merkezi tarafından verilen depreme dayanıklılık raporuna sahiptir. 

Ana Kucağından İTÜ’ye felsefesini benimsemiş olan kurumumuzda Fen Bilimlerinin öğretimine küçük yaşlardan itibaren başlanmaktadır. Bu amaçla kurulan Yaratıcı Uygulamalar Merkezi ile öğrencilerin deney ve gözlem yaparak yaratıcılıklarının geliştirilmesi hedeflenmiştir. Öğrencilerin fen bilimlerine karşı olumlu davranışlar geliştirmesini, bilgilerin kalıcı olması ve daha iyi kavranması amacıyla kurulan Yaratıcı Uygulamalar Merkezi sayesinde öğrencilerin fen bilimleri okuryazarlığı konusunda kendilerini geliştirmesine olanak sağlamaktadır. 

Yenilikte öncü İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarının çocuklara müziği erken yaşta, doğru öğretmek, yeteneği olanları keşfetmek ve sanat dünyasına kazandırmak amacıyla 2015 yılında Türkiye’nin ilk Mini Konservatuarını açtı. İTÜ GVO’nun Beylerbeyi Yerleşkesi’nde açtığı Mini Konservatuvarında anaokulu ve ilkokul için ayrı Temel Müzik Eğitimi sınıfları, piyano sınıfı, ritim atölyesi, keman, gitar, yan flüt, bateri sınıflarında birbirinden yetenekli öğrencilere müzik eğitimi veriliyor. 

 

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat