Haberler

08.04.2022

 Dostluk Konulu 8. Öykü Yarışmamızın Ödülleri Sahiplerini Buldu

Beylerbeyi Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulumuz tarafından her yıl düzenlenen ve gelenekselleşen, bu yıl “Dostluk” temasıyla gerçekleştirilen 8. Öykü Yarışmasında dereceye giren öğrencilere okulumuzda düzenlenen törenle ödülleri verildi.

  Dostluk Konulu 8. Öykü Yarışmamızın Ödülleri Sahiplerini Buldu

Beylerbeyi Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulumuz tarafından her yıl düzenlenen ve gelenekselleşen, bu yıl “Dostluk” temasıyla gerçekleştirilen 8. Öykü Yarışmasında dereceye giren öğrencilere okulumuzda düzenlenen törenle ödülleri verildi. Törene Yönetim Kurulu Murahhas Üyemiz Prof. Dr. Lerzan Özkale, Okul Müdürümüz Aybars Şehirtay, jüri üyelerimiz, okul yöneticilerimiz, dereceye giren öğrencilerimiz ve aileleri katıldı.

Törenin açılış konuşmasında okumanın ve yazmanın önemine vurgu yapan Yönetim Kurulu Murahhas Üyemiz Prof. Dr. Lerzan Özkale, dereceye giren öğrencileri, öğretmenlerini ve ailelerini tebrik etti. Açılış konuşmalarının ardından İlkokul öğrencimiz Nil Deniz Mazlum ve Ortaokul öğrencimiz Eşref Eren Adalı keyifli bir müzik dinletisi gerçekleştirdi.

Öğrencilerimizin dostluk konusuyla ilgili bir de video mesajları vardı. İzlemek için tıklayın.

Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri ve Plaketleri Takdim Edildi
Dostluk konulu 8. Öykü Yarışmamız için İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları bünyesindeki ortaokul öğrencilerimizden gelen öyküler arasından İTÜ GVO İzmir Ortaokulumuzdan Hatice Ecrin Berkiten “On İki Gün” isimli eseriyle birinci, İTÜ GVO Beylerbeyi Ortaokulumuzdan Kurt Emin Özübek “Can Dostlarım” isimli eseriyle ikinci, İTÜ GVO Dr. Natuk Birkan Ortaokulumuzdan Elis Zayim “Dostluk İlacı” adlı öyküsüyle üçüncü oldu.

Yarışmaya İstanbul geneli ortaokul düzeyinde başvuran eserler arasından İstek Kaşgarlı Mahmut Ortaokulundan Asmin Barutçu “Yapayalnız” adlı öyküyle birinciliğe, MEF Ortaokulundan Nevra Vatansever “Gizemli Arkadaşım” adlı öyküyle ikinciliğe, FMV Ayazağa Işık Ortaokulundan Rüya Engin “Kafamdaki Dostlar” adlı eseriyle üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Geleceğin Yazarları Yetişiyor
Öğrencilerin düşünme ve yazma becerilerini geliştirmek, yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini zenginleştirmek, kendilerini yazı yoluyla ifade edebilmelerine yardımcı olmak, öğrencilerin 5N 1K yöntemiyle öykü unsurlarını kullanarak yazı kurgulamalarını sağlamak, Türkçenin doğru kullanımına katkı sağlamak ve geleceğin yazarlarını yetiştirmek amacıyla düzenlenen yarışmamızın  jürisinde bulunan Yazar Almıla Aydın, Yazar Koray Avcı Çakman, Yazar Yaratıcı Okuma ve Yazma Eğitmeni Nilay Yılmaz ve İTÜ GVO Özel Beylerbeyi Ortaokulu Türkçe Bölümümüz de ödül törenine katılarak dereceye giren öğrencilerle bir araya geldi.  

 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat