Haberler

16.06.2022

Ortaokul Öğrencilerimizi Liseye Gururla Uğurladık

Beylerbeyi Ortaokulu öğrencilerimizin liseye geçmelerinin sevincini yaşadığımız Mezuniyet Törenimizle ortaokul öğrencilerimizi liseye gururla uğurladık.

Ortaokul Öğrencilerimizi Liseye Gururla Uğurladık

2021-2022 eğitim ve öğretim yılı İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Özel Beylerbeyi Ortaokulu öğrencilerimizin liseye geçmelerinin gururunu ve sevincini yaşadığımız Mezuniyet Törenimizle ortaokul öğrencilerimizi liseye gururla uğurladık.

Törene Yönetim Kurulu Murahhas Üyemiz Prof. Dr. Lerzan Özkale, Ekrem Elginkan Lisesi Müdürümüz Serap Sarıgül Hazar, Beylerbeyi Okul Müdürümüz Aybars Şehirtay, okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz katıldı.

Yönetim Kurulu Murahhas Üyemiz Prof. Dr. Lerzan Özkale, ortaokul yaşamlarını başarıyla tamamlayan 8. sınıf öğrencilerimizi kutlayarak başladığı konuşmasında şunları ifade etti: “Başarıyla tamamladığınız ortaokul yaşamınız için hepinizi candan kutluyorum. Büyük emeklerle bugüne geldiniz. Çok yönlülüğü çok önemseyen bir okuldan mezun oluyorsunuz. Meraklarınız doğrultusunda öğrenmeyi sürdürmenizi, temel hak ve özgürlüklerin en yılmaz savunucuları olmanızı ve aydınlanmanın ışığında Mustafa Kemal Atatürk’ün bize gösterdiği yolda mutlu bir hayatınız olmasını diliyorum.”

Öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ederek konuşmasına başlayan Okul Müdürümüz Aybars Şehirtay, “Atatürk ilke ve devrimleri ışığında, cumhuriyetimizin temel değerlerini benimsemiş, kişi hak ve özgürlüklerine saygılı, düşünen, sorgulayan, yaratıcı, bilim, kültür, sanat çalışmalarının değerini ve önemini bilen, etik değerlere saygılı bireyler olmanızla gurur duyuyor, sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Mezuniyetlerinizi kutluyor, mutlu ve başarılı bir gelecek diliyorum.” dedi.

Öğretmenler adına mezunlarımıza hitap eden Türkçe Öğretmenimiz Aliye Deniz Şamer, gurur duyduğumuz öğrencilerimize şöyle seslendi. “Zamanınızı ve olanaklarınızı çok iyi planladınız. Sizlerle gurur duyuyoruz. Ve biliyoruz ki, bundan sonra yaptıklarınızla aileniz ve bizler tarafından da onurla izleneceksiniz. Çocuklarım hayatta en büyük başarı iyi bir insan olmaktır. İnsanları sevin, sevmek sizi güçlendirir. Her zaman sevgi dolu, merhametli ve adaletli, dürüst ve çalışkan olun. Yolunuz açık olsun!”

Öğrenciler adına açılış konuşmasını öğrencimiz Mina Yaprak Sevsevil yaparken, okul birincisi öğrencimiz yaptığı konuşma sonrası yaş kütüğüne adını yazılı olduğu plakayı çaktı.  Öğrencilerimiz mezuniyet sertifikalarını öğretmenlerinden aldı.

Sertifika töreni sonrasında gerçekleştirilen Flama Devir Tesliminde mezun ettiğimiz 8. sınıf öğrencilerimizden Defne Yılmaz ve Gökçe Arda Kırıkçı, flamayı Ortaokul 7. sınıf öğrencilerimizden Ahmet Artun Sarıtaş ve İrem Gönenç’e teslim etti.

Sertifika ve bayrak flama devir teslimi sonrası ise büyük bir heyecanla beklediğimiz liseye geçişin simgesi olan kep atma töreninde öğrencilerimiz keplerini havaya attı.

Sevgili gençler, sizler bu ülkenin en büyük gücü, geleceğin yüz aklarısınız. Yeni hayatınızda iyikilerinizin keşkelerinizden çok olmasını diliyoruz. Yolunuz açık olsun!


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat