Haberler

29.04.2022

Müze Gazhane'de Kandinsky Atölyemizi Gerçekleştirdik

Öğrencilerimizin usta isimlerin eserlerini yeniden yorumladıkları​ çalışmalardan oluşan Yıl Sonu Resim Sergisi kapsamında 28 Nisan'da Müze Gazhane'de "Kandinsky Atölyesi"ni gerçekleştirdik.

Müze Gazhane'de Kandinsky Atölyemizi Gerçekleştirdik

Beylerbeyi Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerimizin usta isimlerin eserlerini yeniden yorumladıkları​ çalışmalardan oluşan Yıl Sonu Resim Sergisi kapsamında 28 Nisan'da Müze Gazhane'de "Kandinsky Atölyesi"ni gerçekleştirdik.

Görsel Sanatlar öğretmenlerimizin eğitmenliğindeki bu atölyede öğrencilerimiz, Avrupa'da soyut sanatın öncülerinden sayılan, teorileri ve uygulamalarıyla 20. yüzyılda etkin rol oynayan önemli bir kuramcı ve ressam, aynı zamanda müzisyen olan Vassily Kandinsky'nin hayatı ve eserlerini inceleyip Kandinsky'nin çalışmalarından aldıkları ilham ve Kandinsky tekniğiyle hayat ağacı yaptılar. Öğrencilerimiz yaptıkları çalışmada zımpara kağıtları üzerine pastel tekniğiyle bu resimleri yaptılar.

​Sergi kapsamında 7 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00’te de 6-9 yaş arasındaki çocuklara yönelik özel bir atölye çalışması daha yapılacak. Beylerbeyi Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu Drama öğretmeni ve Görsel Sanatlar Bölümü öğretmenlerinin eğitmenliğinde yapılacak olan Masallı Resim Atölyesi kapsamında çocuklar, Tonton ve Arkadaşları masalını dinleyerek resim yapabilecek, kendi yaratıcılıklarını sergileyebilecek.
 
Müze Gazhane Sesli Çalışma Alanı’nda yapılacak atölyeye Müze Gazhane web sitesi üzerinden kayıt yaptırmak mümkün.
 
Müze Gazhane web sitesine ulaşmak için tıklayın! 

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat