Haberler

30.03.2021

Anaokulu Öğrencilerimiz Yazar Bilge Buhan Musa İle Gezegenimizin Geleceğini Konuştu

Anaokulu öğrencilerimiz, “Geri Kazanım Atölyesi” kitabının yazarı Bilge Buhan Musa ile çevrim içi ortamda keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Anaokulu Öğrencilerimiz Yazar Bilge Buhan Musa İle Gezegenimizin Geleceğini Konuştu

Anaokulu öğrencilerimiz, çevrim içi ortamda "Geri Kazanım Atölyesi" kitabının yazarı Bilge Buhan Musa ile bir araya gelerek içinde yaşadığımız gezegenin geleceği için yapılması gerekenleri konuştular.

Öğrencilerimizin küçük yaştan itibaren geri dönüşümün ve kaynakları doğru kullanmanın önemini öğrenmeleri, farkındalık kazanmaları ve öğrendiklerini günlük yaşamlarında davranışa dönüştürmeleri amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerimiz, dünyamızı korumak için bireysel olarak neler yapabilecekleri hakkında önemli bilgiler edindi. 

Geri Kazanım Atölyesi kitabının yazarı Bilge Buhan Musa, konuşmasında sıfır atıkla da yaşayabileceğimizi, geri dönüşümün ne kadar önemli olduğunu, oyuncaklarımızı atmak yerine onları yeni şeylere dönüştürebileceğimizi ve dünyamızı korumak için verdiğimiz çabanın ne kadar önemli olduğunun altını çizdi. 

Etkinlik sonunda öğrencilerimizin derslerde yaptıkları geri dönüşüm materyallerini de inceleyen yazar aynı zamanda öğrencilerimizin sorularını da yanıtladı. 

 

 

 


Tüm Haberler

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat