Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

01.03.2021

Öğrencilerimiz, Maskemin Altındaki Bilim İnsanı Kimdir? Atölye Çalışmasına Katıldı

Ortaokul öğrencilerimiz sosyal bilgiler dersinde öğrendikleri bilim ve teknolojinin yaşamımızdaki yeri, bilim insanları ve ortak özellikleri konusunu pekiştirmek amacıyla online ortamda gerçekleştirilen “Maskemin Altındaki Bilim İnsanı Kimdir?” etkinliğine katıldı.

Öğrencilerimiz, Maskemin Altındaki Bilim İnsanı Kimdir? Atölye Çalışmasına Katıldı

Beylerbeyi Ortaokulu 5. sınıf öğrencilerimiz sosyal bilgiler dersinde öğrendikleri bilim ve teknolojinin yaşamımızdaki yeri, bilim insanları ve ortak özellikleri konusunu pekiştirmek amacıyla online ortamda gerçekleştirilen “Maskemin Altındaki Bilim İnsanı Kimdir?” etkinliğine katıldı. 

Öğrencilerimiz etkinlik kapsamında buluşları, icatlarıyla  insanlığa yön veren bir bilim insanını seçerek hakkında araştırma yaptılar. Bu bilim insanına ait bir maske de tasarlayarak çevrim içi dersimizde arkadaşlarına bu bilim insanlarını ipuçları kullanarak drama yöntemi ile anlattılar. 

Öğrencilerimizin eğlenerek öğrendiği bilgilerini pekiştirdiği bu etkinlikle öğrenci merkezli öğretim modeline uygun olarak bağımsız çalışma ve grup içerisinde kendini ifade etme davranışları kazandırılması amaçlanmıştır.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat